• SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli Tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, konzultovat se školitelem. SOČ je zkrátka soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Bohatství Země
  září–březen

  Multioborová soutěž tematicky zaměřená na těžbu nerostných surovin. Zaměřuje se na ekonomickou výhodnost těžby strategických surovin a sociální dopady těžby na životní prostředí. Účastníci budou pracovat s daty ze světových ekonomických databází.

  Přejit na web akce
 • Geologická olympiáda
  celoročně

  Geologická olympiáda je soutěž jednotlivců ze základních a středních škol. Soutěž proběhne stupňově v kole školním, okresním, krajském a celostátním. Nejúspěšnější řešitelé postupují do Mezinárodní olympiády věd o Zemi.

  Přejit na web akce
 • Letní škola geologie
  červenec

  Prostřednictvím Letní školy geologie se snažíme u dětí rozvíjet zájem o přírodu. Pozorováním jevů v přírodě se děti naučí porozumět geologickým procesům. Navštěvujeme místa, kde najdou zajímavé vzorky hornin, minerálů a fosilií.

  Přejit na web akce
 • GIS day
  polovina listopadu

  Přijďte s námi oslavit celosvětovou akci GIS Day! Pro studenty středních škol bude připravených několik stanovišť ve stylu šifrovací hry, kde si budou moci vyzkoušet aplikovat své poznatky ze zeměpisu a kartografie.

  Přejit na web akce
 • Dny Geografie
  polovina listopadu

  Série přednášek, workshopů na aktuální geografická témata. Chcete vědět jak se žije na antarktické stanici? Kolik létá po obloze satelitů a kde se dají sehnat snímky? Kolik stihne sociální geograf odprezentovat za 20x20s informací o svém oboru?

  Přejit na web akce
 • Cartotrophy
  prosinec

  Geograficko-kartografická městská šifrovací hra, určená pro 2–4 členné týmy. Chceš si vyzkoušet svoje logické uvažování a zároveň geografické znalosti? Zkus rozluštit všechny záludné šifry a dojít až do cíle hry, kde je vyhodnocení nejlepších týmů.

  Přejit na web akce

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MU.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Stopka, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.