• Korespondenční seminář z informatiky
  září–duben

  Celoroční seminář s cílem seznámit řešitele se zajímavými oblastmi informatiky a procvičit jejich programátorské, matematické a logické myšlení. Seminář je vhodný jak pro úplné začátečníky, kteří ještě nic neprogramovali, tak pro zkušenější řešitele.

  Přejit na web akce
 • SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli Tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, konzultovat se školitelem. SOČ je zkrátka soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Python pro středoškoláky
  září–prosinec, únor–květen

  Semestrální kurz programování v jazyce Python určený pro středoškoláky. Na konci tohoto kurzu bude student schopen prakticky ovládat syntaxi a sémantiku jazyka Python a využít možnosti knihovny Pygame pro tvorbu her s grafickým rozhraním.

  Přejit na web akce
 • JavaScript pro středoškoláky
  září–prosinec

  V rámci kurzu se seznámíme s programovacím jazykem JavaScript a objevíme jeho krásy při tvorbě vlastních jednoduchých aplikací ve webovém prohlížeči. Nevynecháme ani HTML a CSS na tvorbu webové stránky, kterou si s pomocí JavaScriptu oživíme.

  Přejit na web akce
 • Letní škola IT
  srpen

  Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Zkus s námi objevit informační technologie na letní škole IT, kterou organizuje nezisková organizace Czechitas ve spolupráci s Fakultou informatiky MU. Ubytování a stravování je zajištěno.

  Přejit na web akce
 • Embedded systems pro středoškoláky
  únor–květen

  Zábavný kurz pro zájemce o programování jednočipových procesorů a konstrukci jednoduchých elektronických zařízení. Ukážeme si základní principy fungování elektronických zařízení a vyrobíme si vlastní domácí lampičku se vzdáleným ovládáním.

  Přejit na web akce
 • Poznej FI
  únor

  Přijď si vyzkoušet, jak se (ne)studuje na FI. Připravili jsme pro Tebe víkend plný zážitků. Čekají Tě workshopy, netradiční informatické hry i seznámení se životem na vysoké škole. Poznáš fakultu tak trochu jinak.

  Přejit na web akce
 • Internetová logická soutěž
  listopad–prosinec

  Rád programuješ, řešíš logické úlohy nebo šifry? Máš kamarády, které to také baví? Sestavte tým a přihlaste se! Úlohy se odevzdávají přes internet a mají různou obtížnost – soutěž je tedy vhodná pro začátečníky i pokročilé ze všech koutů světa.

  Přejit na web akce
 • InterSoB
  duben

  Jednodenní soutěž středoškolských studentů, při které máte možnost podívat se do zákulisí Masarykovy univerzity, vyzkoušet si své schopnosti v různých oblastech, udělat si s kamarády zajímavý výlet po Brně a poměřit svoje síly s dalšími týmy.

  Přejit na web akce
 • K-SCUK
  září

  Společné soustředění pro řešitele seminářů IBIS a KSI. Na soustředění bude probíhat nejen zajímavý odborný program, ale i nabitý program zážitkový. Odborný program zahrnuje přednášky, dílny, diskuze a vzdělávací bloky z informatiky a biologie.

  Přejit na web akce
 • T-exkurze
  říjen–prosinec, duben–červen

  Ochutnej vysokoškolské studium. Navštiv laboratoře, zjisti více o oboru, který třeba budeš jednou chtít studovat. Vybereš si jedno nebo více témat, nastuduješ materiály a vyplníš test. A pak už jdeš na T-exkurzi, zkoumat, co tě zajímá.

  Přejit na web akce
 • Robotiáda
  únor

  Největší robotická soutěž v ČR pro 1–4členné týmy kluků a holek ze ZŠ a SŠ. Disciplíny jsou čára, dálkový medvěd, autonomní medvěd a sprint. Je tu i kategorie freestyle, kde můžete předvést svoji invenci a šikovnost bez omezení.

  Přejit na web akce

Uvedené aktivity probíhají díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, dotace na podporu nadaných žáků základních a středních škol v roce 2020 (projekt č. 0039/7/NAD/2020).

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MU.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Stopka, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.