• Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky
  celoročně

  Baví tě chemie a biochemie? Chceš se dozvědět, jaká témata řeší současná věda, a dostat se do špičkově vybavené laboratoře? Chceš poznat spoustu dalších nadšených chemiků? Pokud je alespoň jedna odpověď ano, pojď řešit ViBuCh!

  Přejit na web akce
 • SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli Tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, konzultovat se školitelem. SOČ je zkrátka soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Semináře z biochemie
  celoročně

  Jednodenní semináře přibližují jednotlivé problematiky biochemie a umožňují vyzkoušet si některé experimenty přímo v laboratoři. Po předchozí domluvě jsme rovněž schopni zajistit školám komentované prohlídky laboratoří nebo popularizační přednášky

  Přejit na web akce
 • RECETOX ručně
  leden–únor

  V čem jsou nebezpečné účtenky z obchodu a zpomalovače hoření? Proč ryby v řekách mění pohlaví? Přijďte se podívat na 1 den k nám na RECETOX. Vlastníma rukama si vyzkoušíte práci s živými organismy v našich laboratořích.

  Přejit na web akce
 • Životní prostředí a zdraví
  leden–březen

  Chcete omrknout robotizovaný mikroskop? Prozkoumat buněčný 3D sféroid? Vidět hmotnostní spektrometr? Sáhnout si na pakomáří larvu? Dozvědět se, jak se měří přestupy chemických látek přes kůži? Přijďte se k nám podívat na vlastní oči!

  Přejit na web akce
 • Letní chemické soustředění
  červenec–srpen

  Desetidenní letní chemické soustředění probíhající formou letního tábora. Program zahrnuje laboratorní cvičení, přednášky, exkurze, ale i odpočinkový program (návštěva lanového centra, venkovní hry s chemickou tematikou a podobně).

  Přejit na web akce
 • Dny chemie
  září

  Třídenní akce pro ty, kteří by se rádi dozvěděli více o studiu chemie. Pro účastníky je připravena prohlídka výzkumných laboratoří, popularizační přednášky, efektní demonstrace. Účastníci si rovněž mohou vyzkoušet jednoduché chemické preparace.

  Přejit na web akce
 • Chemický klub
  září–červen

  Náročnější pokusy pro nadšence: příprava organické a anorganické molekuly se zajímavými vlastnostmi (př.fluorescenční barviva), izolace organické látky z přírodních zdrojů a její studium s využitím instrument. technik (př. plynová chromatografie)

  Přejit na web akce
 • De factoX
  červenec

  Pětidenní akce pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o chemických látkách v životním prostředí, vyzkoušet si práci ve špičkové laboratoři, analýzu vlastních vzorků, prezentaci výsledků před veřejností a poznat, kdy nám někdo chce něco nalhat.

  Přejit na web akce
 • InterSoB
  duben

  Jednodenní soutěž středoškolských studentů, při které máte možnost podívat se do zákulisí Masarykovy univerzity, vyzkoušet si své schopnosti v různých oblastech, udělat si s kamarády zajímavý výlet po Brně a poměřit svoje síly s dalšími týmy.

  Přejit na web akce
 • N-trophy
  únor–březen

  Soutěž pro tříčlenné týmy středoškoláků, kteří se nebojí vědy a experimentu. Kvalifikace je otevřena všem a úlohy řešíš z pohodlí domova. Ve finále to otestuješ i v laboratořích MU, kde je vše spojeno v jeden příběh. Máš na to? Slož tým a dokaž to!

  Přejit na web akce
 • T-exkurze
  říjen–prosinec, duben–červen

  Ochutnej vysokoškolské studium. Navštiv laboratoře, zjisti více o oboru, který třeba budeš jednou chtít studovat. Vybereš si jedno nebo více témat, nastuduješ materiály a vyplníš test. A pak už jdeš na T-exkurzi, zkoumat, co tě zajímá.

  Přejit na web akce

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MU.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Stopka, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.