• Brněnská logická hra
  říjen–prosinec

  Týmová internetová logická hra pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Hra se skládá ze tří internetových kol, odkud se týmy kvalifikují do internetového malého finále. Ti nejlepší pak postoupí do velkého finále v Brně.

  Přejit na web akce
 • Brněnský korespondenční seminář
  celoročně

  Seminář pro středoškoláky, kteří mají rádi matematiku a netradiční problémy. Pro nejlepší z Vás máme nachystané zajímavé ceny, pořádáme pro Vás matematická soustředění. Úspěšným řešitelům může být prominuta přijímací zkouška na matematické obory MU.

  Přejit na web akce
 • SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli Tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, přepisovat, konzultovat se školitelem. SOČ je zkrátka soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Korespondenční matematické rébusy
  celoročně

  Matematická soutěž, kde studenti základních škol a víceletých gymnázií během celého školního roku řeší několik sérií matematických úloh. Na to navazují víkendová soustředění plná matematických i nematematických her, zábavy a dobrodružství.

  Přejit na web akce
 • Matematický seznamovací kurz pro maturanty
  říjen–listopad

  Baví Vás matematika a přemýšlíte, jaké povolání si zvolit? MASKOT Vám ukáže možnosti studia i uplatnění matematiky, pobaví Vás při pestré škále matematických i jiných her a umožní Vám poznat Vaše potenciální budoucí spolužáky i vyučující.

  Přejit na web akce
 • MathRace
  listopad

  Internetový matematický závod pořádaný korespondenčním seminářem BRKOS. Primárně je určen pro středoškoláky, ale v kategorii Underground může závodit kdokoliv. Sestavte si tým a zažijte netradiční odpoledne plné matematiky.

  Přejit na web akce
 • Matematické exkurze
  celoročně

  Vyrazte s námi na interaktivní exkurze do různých oblastí matematiky. Můžeme třeba společně odhalit některá tajemství světa čísel nebo můžeme prozkoumat krásu fraktálů, dynamiky a přírody. Nabídku dalších témat najdete na webu.

  Přejit na web akce
 • Internetová logická soutěž
  listopad–prosinec

  Rád programuješ, řešíš logické úlohy nebo šifry? Máš kamarády, které to také baví? Sestavte tým a přihlaste se! Úlohy se odevzdávají přes internet a mají různou obtížnost – soutěž je tedy vhodná pro začátečníky i pokročilé ze všech koutů světa.

  Přejit na web akce
 • InterSoB
  duben

  Jednodenní soutěž středoškolských studentů, při které máte možnost podívat se do zákulisí Masarykovy univerzity, vyzkoušet si své schopnosti v různých oblastech, udělat si s kamarády zajímavý výlet po Brně a poměřit svoje síly s dalšími týmy.

  Přejit na web akce
 • T-exkurze
  říjen–prosinec, duben–červen

  Ochutnej vysokoškolské studium. Navštiv laboratoře, zjisti více o oboru, který třeba budeš jednou chtít studovat. Vybereš si jedno nebo více témat, nastuduješ materiály a vyplníš test. A pak už jdeš na T-exkurzi, zkoumat, co tě zajímá.

  Přejit na web akce

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MUNI.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Miklíková, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.