• Brněnská logická hra
  říjen–prosinec

  Týmová internetová logická hra pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Hra se skládá ze tří internetových kol, odkud se týmy kvalifikují do internetového malého finále. Ti nejlepší pak postoupí do velkého finále v Brně.

  Přejit na web akce
 • Brněnský korespondenční seminář
  celoročně

  Seminář pro středoškoláky, kteří mají rádi matematiku a netradiční problémy. Pro nejlepší z vás máme nachystané zajímavé ceny, pořádáme pro vás matematická soustředění. Úspěšným řešitelům může být prominuta přijímací zkouška na matematické obory MU.

  Přejit na web akce
 • SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, přepisovat, konzultovat se školitelem. SOČ je soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Korespondenční matematické rébusy
  celoročně

  Matematická soutěž, kde studenti základních škol a víceletých gymnázií během celého školního roku řeší několik sérií matematických úloh. Na to navazují víkendová soustředění plná matematických i nematematických her, zábavy a dobrodružství.

  Přejit na web akce
 • Matematický seznamovací kurz pro maturanty
  říjen–listopad

  Baví vás matematika a přemýšlíte, jaké povolání si zvolit? MASKOT vám ukáže možnosti studia i uplatnění matematiky, pobaví vás při pestré škále matematických i jiných her a umožní vám poznat potenciální budoucí spolužáky i vyučující.

  Přejit na web akce
 • MathRace
  listopad

  Internetový matematický závod pořádaný korespondenčním seminářem BRKOS. Primárně je určen pro středoškoláky, ale v kategorii Underground může závodit kdokoliv. Sestavte si tým a zažijte netradiční odpoledne plné matematiky.

  Přejit na web akce
 • Internetová logická soutěž
  listopad–prosinec

  Rád programuješ, řešíš logické úlohy nebo šifry? Máš kamarády, které to také baví? Sestavte tým a přihlaste se! Úlohy se odevzdávají přes internet a mají různou obtížnost – soutěž je tedy vhodná pro začátečníky i pokročilé ze všech koutů světa.

  Přejit na web akce
 • InterSoB
  duben

  Jednodenní soutěž středoškolských studentů, při které máte možnost podívat se do zákulisí Masarykovy univerzity, vyzkoušet si své schopnosti v různých oblastech, udělat si s kamarády zajímavý výlet po Brně a poměřit svoje síly s dalšími týmy.

  Přejit na web akce
 • T-exkurze
  říjen–prosinec, duben–červen

  Ochutnej vysokoškolské studium. Navštiv laboratoře, zjisti více o oboru, který třeba budeš jednou chtít studovat. Vybereš si jedno nebo více témat, nastuduješ materiály a vyplníš test. A pak už jdeš na T-exkurzi, zkoumat, co tě zajímá.

  Přejit na web akce

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MUNI.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Miklíková, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.