• Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky
  celoročně

  Baví tě chemie a biochemie? Chceš se dozvědět, jak vypadá současná věda a jaká témata řeší? Chceš se dostat do špičkově vybavené laboratoře a vyzkoušet si zde práci pod vedením vědců z Masarykovy univerzity? Pokud je odpověď ano, zkus řešit ViBuCh.

  Přejit na web akce
 • SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, přepisovat, konzultovat se školitelem. SOČ je soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Semináře z biochemie
  celoročně

  Jednodenní semináře přibližují jednotlivé problematiky biochemie a umožňují vyzkoušet si některé experimenty přímo v laboratoři. Po předchozí domluvě jsme rovněž schopni zajistit školám komentované prohlídky laboratoří nebo popularizační přednášky.

  Přejit na web akce
 • RECETOX ručně
  leden–únor

  V čem jsou nebezpečné účtenky z obchodu a zpomalovače hoření? Proč ryby v řekách mění pohlaví? Přijďte se podívat na 1 den k nám na RECETOX. Vlastníma rukama si vyzkoušíte práci s živými organismy v našich laboratořích.

  Web této akce se připravuje
 • Životní prostředí a zdraví
  leden–březen

  Chceš omrknout robotizovaný mikroskop? Prozkoumat buněčný 3D sféroid? Vidět hmotnostní spektrometr? Šáhnout si na pakomáří larvu? Dozvědět se, jak se měří přestupy chemických látek přes kůži? Přijď se podívat na vlastní oči!

  Web této akce se připravuje
 • Letní chemické soustředění
  červenec–srpen

  Desetidenní letní chemické soustředění probíhající formou letního tábora. Program zahrnuje laboratorní cvičení, přednášky, exkurze, ale i odpočinkový program (návštěva lanového centra, venkovní hry s chemickou tematikou apod.).

  Přejit na web akce
 • Dny chemie
  září

  Třídenní akce pro ty, kteří by se rádi dozvěděli více o studiu chemie. Pro účastníky je připravena prohlídka výzkumných laboratoří, popularizační přednášky, efektní demonstrace. Účastníci si rovněž mohou vyzkoušet jednoduché chemické preparace.

  Přejit na web akce
 • Chemický klub 2019-2020
  září–červen

  Je určen pro nadšené středoškoláky, kteří by si rádi vyzkoušeli náročnější pokusy. Připraví si organické a anorganické molekuly se zajímavými vlastnostmi (léčiva, fotochromní sloučeniny, fluorescenční barviva), z přírodních zdrojů izolují organické látky a prostudují je s využitím instrumentálních technik (NMR, IČ a UV/vis spektroskopie, plynová chromatografie)

  Přejit na web akce
 • De factoX
  červenec, srpen

  Pětidenní akce pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o chemických látkách v životním prostředí, vyzkoušet si práci ve špičkové laboratoři, analýzu vlastních vzorků, prezentaci výsledků před veřejností a poznat, kdy nám někdo chce něco nalhat.

  Přejit na web akce
 • N-trophy
  únor–březen

  Soutěž pro tříčlenné týmy středoškoláků, kteří se nebojí vědy a experimentu. Kvalifikace je otevřena všem a úlohy řešíš z pohodlí domova. Ve finále to otestuješ i v laboratořích MU, kde je vše spojeno v jeden příběh. Máš na to? Slož tým a dokaž to!

  Přejit na web akce
 • T-exkurze
  říjen–prosinec, duben–červen

  Ochutnej vysokoškolské studium. Navštiv laboratoře, zjisti více o oboru, který třeba budeš jednou chtít studovat. Vybereš si jedno nebo více témat, nastuduješ materiály a vyplníš test. A pak už jdeš na T-exkurzi, zkoumat, co tě zajímá.

  Přejit na web akce

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MUNI.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Miklíková, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.