• SOČ: Středoškolská odborná činnost
  celoročně

  Je jedno, jestli tě baví matematika, biologie nebo něco úplně jiného. Několik měsíců budeš přemýšlet, bádat, experimentovat, psát, přepisovat, konzultovat se školitelem. SOČ je soutěž středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech.

  Přejit na web akce
 • Bohatství Země
  září–březen

  Multioborová soutěž tematicky zaměřená na těžbu nerostných surovin. Zaměřuje se na ekonomickou výhodnost těžby strategických surovin a sociální dopady těžby na životní prostředí. Účastníci budou pracovat s daty ze světových ekonomických databází.

  Přejit na web akce
 • Geologická olympiáda
  celoročně

  Geologická olympiáda je soutěž jednotlivců ze základních a středních škol. Soutěž proběhne stupňově v kole školním, okresním, krajském a celostátním. Nejúspěšnější řešitelé postupují do Mezinárodní olympiády věd o Zemi.

  Přejit na web akce
 • Letní škola geologie
  červenec

  Prostřednictvím Letní školy geologie se snažíme u dětí rozvíjet zájem o přírodu. Pozorováním jevů v přírodě se děti naučí porozumět geologickým procesům. Navštěvujeme místa, kde nejdou zajímavé vzorky hornin, minerálů a fosilií.

  Přejit na web akce

O akcích

Tento web sdružuje akce Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity pro středoškoláky. Můžeš na něm najít například korespondenční semináře nejrůznějších oborů, kroužky, workshopy, soutěže, letní školy a mnoho dalšího. Akce jsou k dispozici také ve formě brožury. Akce na tomto webu se čas od času mění, historii webu lze nalézt v gitovém repozitáři.

Tuto stránku spravuje Spolek přátel severské zvěře FI MUNI.
Chceš-li změnit údaje u svojí aktivity uvedené na tomto webu, uprav je v správcovské tabulce a napiš na prostredoskolakyloskarlos@fi.muni.cz.

Použité fotografie jsou z archívu jednotlivých akcí a archívu PřF a FI.

Design: Adéla Miklíková, technická realizace: Honza Horáček, zpracování dat: Martin Ukrop.